Alfa Maket

Firmamız ALFA MAKET 1997 yılında Nurtaç Topaloğlu Özcan tarafından kurulmuştur.

Mimarların ve inşaat firmalarının vazgeçilmezi olan mimari maketleri kusursuz üretmeyi amaçlayan ALFA MAKET, bu amaca ulaşmak için gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaktadır.

Zamanında teslim ve müşteri memnuniyeti prensiplerimizden ödün vermeyen ALFA MAKET'te üretilen maketler projelerinize hayat verir.

1

Maketlerin üç boyutlu etkisi
Maket sadece kişinin ileride sahip olacağı, henüz tamamlanmamış bir konut ya da binanın görsel olarak karşısında durabilmesi değildir. Aynı zamanda, müteahhit firmanın projeye ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olduğundan, tüketicinin güveninin perçinlenmesi anlamına gelir.

2

Görsellik ve Kalite önem kazandı.
İnşaat sektöründe 80’li yılar ve 90’ların ortalarına kadar kullanılan ‘’yap-sat’’ anlayışının yerini ‘’sat-yap’’ anlayışı almıştır. ‘’yap-sat’’ anlayışında yalnızca büyük elit projeler için maket talepleri gelirken, günümüzde artık sadece büyük değil küçük projeler için de görsellik ve kalite önem kazandı.

3

Karar verme etkisini arttırıyor.
Günümüz trendlerinden bir diğeri de ‘’kat maketi ‘’ dediğimiz konutun ya da dairenin içini gösteren detay bir çalışma. Yatırımcılar bazı projelerde örnek daire yerine büyük ölçekli dekorasyon maketi yaptırmayı tercih ederek örnek daire maliyetinden kurtulmuş oluyor. Kat maketlerinin örnek daireye oranla daha ilgi çekici olması ve algılaması daha kolay olması tüketicinin karar verme etkisini arttırıyor.